WordPress WordPress Custom Post Özel Yazı Biçimi

Diyelim ki size yazılar ve sayfalar yetmedi ne yapacaksınız ? Örneğin bir sinema siteniz var filmler, oyuncular, yönetmenler gibi farklı konularda içerikler de gireceksiniz aslında bunun için taxonomy öneririm ama bağlantısız bir yapı düşünüyorsanız custom post iş görür 🙂

Her neyse aşağıdaki kod ile örnek yazan kısımları işinize göre değiştirerek eklersiniz. Bu kodları functions.php ye eklemeniz gerekiyor.

Bunu yapmanız yetiyor mu? Hayır. Yukarıdaki kod sadece panelde istediğiniz kısımın çıkmasını sağlar bu sayfaları görünebilir yapabilmeniz için aşağıdaki kod ile anasayfada yada istediğiniz bir yerde eklenen son içerikleri listeletebilirsiniz.

Listelemeyide öğrendiniz geriye açılacak sayfanın tasarımı kaldı. Tüm içeriklerin listelendiği bir sayfa için ornekisim.php tekil içeriğin listelendiği sayfa için single-ornekisim.php dosyalarını oluşturmalısınız.

Önemli Not: Sitenizde permalink aktif ise bu işlemleri yaptıktan sonra permalink ayarlarınızı güncelleyiniz yoksa “bu php leri niye okumuyor, sayfalar niye açılmıyor?” diye saç baş yolarsınız.

Yorumlar